RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Seria zatruć czadem na Śląsku

Publikacja: Środa, 5 lutego (09:10) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Dwoje mieszkańców Sosnowca nie żyje, a trzy osoby z Pszczyny i Rudy Śląskiej przebywają w szpitalach po zatruciu się czadem - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Ofiary zatrucia czadem to ok. 60-letnia kobieta i 77-letni mężczyzna - mieszkańcy Sosnowca.

Kolejne przypadki zatrucia czadem odnotowano w Pszczynie oraz Rudzie Śląskiej. Dwie osoby z Pszczyny, w tym 17-letni chłopak, zostały przewiezione do szpitali. Nastolatek przebywa w Ośrodku Ostrych Zatruć w Sosnowcu.

W Rudzie Śląskiej objawy zatrucia czadem stwierdzono u 10-latka, który został przewieziony na oddział pediatryczny Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

W sezonie zimowym 2013/2014 w woj. śląskim odnotowano dotąd siedem zgonów spowodowanych zatruciem tlenkiem węgla.

(jad)

Źródło: PAP
Tagi: Śląsk czad

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: