Sąd oddalił pozew Platformy Obywatelskiej przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - poinformował Krzysztof Sobolewski z PiS. "Sędziowie widzą, że dotrzymujemy słowa i mówimy prawdę, a z drugiej strony tylko puste obietnice" - dodał.

Sędzia Sądu Okręgowego Sylwia Urbańska wydając decyzję o oddaleniu pozwu powiedziała: Po rozpoznaniu wniosku PO sąd uznał, że nie podlega on rozpoznaniu w trybie wyborczym.

Zarzucił koalicji PO-PIS, że w czasie jej rządów nie budowano dróg i mostów

Politycy PO we wtorek złożyli w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Morawieckiemu. Chodziło o słowa, które premier wypowiedział podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Świebodzina (woj. lubuskie). Zarzucił wówczas koalicji PO-PSL, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów. Żeby nie być gołosłownym powiem tak: nasi poprzednicy (...) przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtora roku, porównajcie sobie - mówił premier, nawiązując do zapowiadanego uruchomienia Funduszu Dróg Lokalnych.

Słowa te oburzyły polityków PO, którzy wystąpili z pozwem do sądu. Jak poinformował Sobolewski, w środę pozew Platformy został oddalony. 

Sąd oddalił pozew @Platforma_org przeciwko Premierowi @MorawieckiM. Sędziowie widzą, że #DotrzymujemySłowa i mówimy prawdę a z drugiej strony tylko #PusteObietnice! - napisał na Twitterze Sobolewski. 

(m)