RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rząd znów chce ciąć administrację

Publikacja: Wtorek, 31 sierpnia (07:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rząd wraca do pomysłu ograniczenia zatrudnienia w administracji publicznej - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Ma to być jedna z kilkudziesięciu ustaw, którymi jesienią zajmie się Sejm.

Do tej pory było zalecenie, żeby ograniczać zatrudnienie w administracji publicznej, ale spotykało się ono z dużym oporem. Stąd pomysł, żeby wprowadzić to ustawą - mówi wiceszef klubu PO Sławomir Rybicki, członek parlamentarno-rządowego zespołu, który przygotowuje jesienną ofensywę ustawową ekipy Donalda Tuska.

Pomysł ustawy ograniczającej o 10 proc. liczbę etatów w urzędach i agencjach rządowych był rozważane kilka miesięcy temu.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: