Przedstawiciele amerykańskiego PZL Mielec, należącego do włoskiej grupy Leonardo PZL Świdnik oraz Francuzi z firmy Airbus Helicopters biorą udział w spotkaniu w Ministerstwie Obrony Narodowej - dowiedział się reporter RMF FM. Od tych rozmów zależy zakup śmigłowców dla polskiej armii. Chodzi o maszyny dla wojsk specjalnych.

Według informacji reportera RMF FM, firmy, które są zainteresowane wyposażeniem naszych wojsk specjalnych w śmigłowce, mają dziś uzyskać ostateczne informacje dotyczące wymogów MON w tym postępowaniu. Niewykluczone, że jeszcze dziś zostanie ustalony też termin złożenia ostatecznych ofert. 

Wcześniej jeden z wykonawców miał poprosić o przedłużenie terminu.

Co ze śmigłowcami dla Marynarki Wojennej?

Na razie w sprawie śmigłowców dla Marynarki Wojennej do MON-u zgłosiły się tylko dwie firmy - Airbus i PZL Świdnik, które są gotowe zaoferować śmigłowce do zwalczania okrętów podwodnych z wyposażeniem poszukiwawczo-ratunkowym.

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, w tym postępowaniu nie ma większych postępów. Inspektorat Uzbrojenia MON potwierdza, że nie ma jeszcze oficjalnego terminu złożenia ofert.

(m)