Portal Hellozdrowie.pl rozpoczął autorski program "Zadbaj o zdrowie – kompleksowo!”. Profilaktyka, odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna – oto trzy filary zdrowego życia według Hello Zdrowie. Przez cztery tygodnie trzy ekspertki: lek. Ewa Witkowska-Patena, dietetyczka Małgosia Różańska i trenerka Kasia Bigos, poprowadzą uczestników programu przez 10 kroków dzień po dniu. Zaangażowanie we wszystkie kroki zapewni użytkownikom kompleksową regenerację organizmu, poprawę zdrowia i polepszenie kondycji.

O profilaktykę zadba lek. Ewa Witkowska-Patena związana z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie, która w Hellozdrowie.pl zajmuje się tematyką chorób cywilizacyjnych (otyłości, cukrzycy, miażdżycy). Pomoże użytkownikom zaplanować podstawowe badania profilaktyczne i wyjaśni ich znaczenie.

Przygotowałam proste i konkretne wskazówki dotyczące badań, które warto wykonywać, aby na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia i odpowiednio reagować na potrzeby organizmu. Bo nawet najlepiej zbilansowana dieta i doskonały plan treningowy nie zadziałają, jeśli organizm nie funkcjonuje tak, jak powinien - mówi Ewa.

Dieta dla kości i stawów

Dietetyczne kroki do zdrowia opracowała Małgosia Różańska. Dietetyk, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki specjalizująca się w zdrowym odchudzaniu, dietoprofilaktyce i dietoterapii chorób zależnych od diety.

Posiłki, które wybrałam, wzmocnią odporność organizmu, wspomogą trawienie, dodadzą energii i wpłyną korzystnie na kości i stawy. To gotowy plan dietetyczny na cztery tygodnie! - zachęca Małgosia.

Stworzony przez Kasię Bigos, trenerkę indywidualną, instruktorkę fitness oraz pole dance, plan treningowy umożliwi poprawę kondycji, wspomoże metabolizm, doda energii i wzmocni kręgosłup.

Opracowałam skuteczne, urozmaicone i bezpieczne ćwiczenia o wszechstronnym działaniu. Zaczynamy od lekkich treningów, które stopniowo stają się coraz bardziej intensywne. Dzięki temu będzie bezkontuzyjnie i bardziej efektywnie - zapewnia Kasia.

Wskazówki w formie wideo oraz w postaci innych materiałów pomocniczych, które umożliwią wykonanie poszczególnych kroków do zdrowia, trafią do uczestników akcji dzięki narzędziu Highp służącemu do komunikacji wielokanałowej. Wiadomości będzie można otworzyć na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu (smartfonie, tablecie lub komputerze). Wystarczy podać numer telefonu lub adres e-mail.

Akcja Zadbaj o zdrowie - kompleksowo! jest skierowana do osób w dobrym stanie zdrowia. Zainteresowani udziałem powinni przed rozpoczęciem programu skonsultować z lekarzem wszelkie problemy zdrowotne, które mogą być przeciwwskazaniem do aktywności fizycznej lub modyfikacji diety.

Szczegóły na temat akcji można znaleźć tutaj: https://www.hellozdrowie.pl/zdrowo-i-kompleksowo/rejestracja