Przywrócono ruch pociągów po obu torach we Wronkach. Przez tydzień, po wykolejeniu się składu towarowego, pociągi jeździły tam jednym torem.

Wykonane zostały prace torowe, w czwartek kończone były prace związane z konstrukcjami sieci trakcyjnej. Przed puszczeniem ruchu po obu torach należało jeszcze sprawdzić działalność urządzeń sterowania ruchem kolejowym - poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

W ubiegły wtorek we Wronkach wykoleiło się osiem wagonów pociągu towarowego wiozącego nawozy sztuczne z Włocławka do Szczecina. Odcinek międzynarodowej trasy kolejowej z Poznania do Szczecina był nieprzejezdny od stacji Wronki do stacji Miały. Przywracanie ruchu pociągów w miejscu zdarzenia trwało do piątkowego wieczoru. Uszkodzone zostały wówczas, oprócz wagonów i torowiska, także cztery słupy sieci trakcyjnej. Nie było rannych, nie doszło też do skażenia środowiska.

W ubiegłym tygodniu, od wtorku do piątku część pociągów kursujących na odcinku Poznań - Krzyż Wielkopolski jeździła zmienionymi trasami, pasażerowie pociągów regionalnych korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej.