RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rozbity szybowiec. Pilot sam zgłosił się na policję

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 5 maja (08:38) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Błąd pilota był przyczyną wczorajszego wypadku szybowca pod Raciborzem w województwie śląskim. Mężczyźnie nic się nie stało.

Szybowiec wystartował w niedzielę wczesnym popołudniem z lotniska pod Rybnikiem. Nagle pilot zaczął mieć kłopoty z maszyną. Postanowił wylądować.

Na lądowisko wybrał łąkę przy lesie we wsi Szymocice. Ale przy podejściu do lądowania najprawdopodobniej popełnił błąd.

Maszyna dosłownie roztrzaskała się na ziemi. Pilotowi nic się nie stało. Zaraz po wypadku mężczyzna sam zgłosił się na policję.

(j.)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: