Inspektor Robert Żebrowski został nowym komendantem stołecznym policji. Jego poprzednik nadinsp. Michał Domaradzki został odwołany w lutym br.

Nowego komendanta stołecznego policji na wniosek szefa policji nadinsp. Jarosława Szymczyka powołał minister SWiA Mariusz Błaszczak. Uroczystość odbyła się w Komendzie Stołecznej Policji. Obok szefa MSWiA i komendanta głównego wziął w niej udział m.in. wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Minister Błaszczak powiedział, że podjął decyzję o powołaniu insp. Żebrowskiego na stanowisko szefa stołecznej policji "w uznaniu jego dotychczasowej pracy". Jego ogromne doświadczenie, umiejętność współpracy oraz ambicja dają gwarancję, że Komenda Stołeczna Policji będzie zarządzana w sposób profesjonalny, szczególnie w kontekście wielkich wyzwań stojących przed policją, m.in. lipcowym szczytem NATO w Warszawie - zaznaczył.

Komendant główny powiedział, że nowy szef stołecznych policjantów "jest człowiekiem kompetentnym i zaangażowanym w służbę". Dodał, że to zapewni dobrą pracę - jak zaznaczył - najważniejszej komendzie w Polsce.

Insp. Robert Żebrowski podziękował za okazane mu zaufanie. Zrobię wszystko, aby nie zawieść pokładanych we mnie nadziei. Zdaję sobie również sprawę z ogromnej odpowiedzialności, ale jestem przekonany, że wspólnie podołamy wyzwaniom najbliższym i w dłuższej perspektywie - deklarował.

Kim jest nowy szef stołecznej policji?

Nowy szef stołecznej policji ma 46 lat, w formacji jest od 24 lat; związany z pionem kryminalnym. Od 2007 r. był szefem Komendy Powiatowej Policji w Otwocku; potem w 2013 r. był szefem KPP w Mińsku Mazowieckim.

Na początku 2015 r. insp. Żebrowski został komendantem rejonowym na warszawskiej Ochocie, w marcu br. został p.o. komendanta stołecznego - odpowiadał właśnie za pion kryminalny.
(mn)