RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Resort edukacji wraca do pomysłu Giertycha

Publikacja: Poniedziałek, 18 maja (21:45) Aktualizacja: Poniedziałek, 18 maja (22:00)

„Szkoły dostaną pieniądze na instalację monitoringu - takie rozwiązania zakłada projekt rozporządzenia MEN "Bezpieczna", który trafił właśnie do konsultacji” – pisze wtorkowa „Rzeczpospolita”. Dziennik przypomina, że taki ruch to powrót do rozwiązań, które wprowadzał były minister edukacji Roman Giertych.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że kamery dostanie mniej niż jedna trzecia szkół, które chciałyby je zainstalować. Na ich instalacje pójdzie 17 proc. funduszy przewidzianych w programie. Reszta to koszty konferencji, kampanii i materiałów edukacyjnych.

We wtorkowej "Rzeczpospolitej" także:

- Droższe OC prawników

- Wciąż budują na Euro... 2012

(mn)

Źródło:  

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: