Operator zaznaczył, że wczoraj po południu zanotowano najwyższe zapotrzebowanie w historii KSE. Poprzedni rekord, z 7 lutego 2012 r., wynosił 25 845 MW.
Mimo tego rekordowego zapotrzebowania, system pracuje bez zakłóceń - powiedziała rzeczniczka PSE Beata Jarosz.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne to spółka Skarbu Państwa, która przesyła energię elektryczną, przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE).
(abs)