Uda się uratować oddział pediatryczny w szpitalu wojewódzkim w Radomiu. Jak dowiedział się reporter RMF Mariusz Piekarski, dyrektor lecznicy kompletuje nowy zespół medyczny i wycofała wniosek o zawieszenie pracy oddziału. Pediatria, tak jak odział interny, miała być zlikwidowany po tym jak wypowiedzenia z pracy złożyli wszyscy lekarze.

Jest już zatrudniony nowy kierownik oddziału pediatrycznego, na dniach maja być podpisane umowy o pracę z pięcioma lekarzami spoza szpitala  a do tego jest szansa, że  jedna z lekarek wycofa wypowiedzenie. To pozwoli utrzymać oddział. Dyrektorz szpitala Bożena Pachelczak liczy jeszcze na pozyskanie lekarzy po marcowym egzaminie specjalizacyjnym. Na początku możemy funkcjonować w trochę ograniczonym składzie osobowym, jeśli chodzi o lekarzy, ale w marcu lekarze zdają egzamin specjalizacyjny z pediatrii i myślimy, że może ktoś się do nas zgłosi. Będziemy informować takie osoby, które będą już lekarzami pełnej specjalizacji, o możliwości zatrudnienia w naszym szpitalu - mówi Pachelczak.

Nie ma za to szans na utrzymanie interny. Z 10 lekarzy zostaje trzech i nie ma właściwie szans na znalezienie następców. Szpital nie jest w stanie konkurować płacami w Podstawowej Opiece Zdrowotnej - tłumaczy dyrektor Pacholczak. W przychodni pod Radomiem lekarze mogą zarobić na etacie 12 tysięcy złotych brutto. 

(mpw)