Ten rok dla wielu z nas był trudny. Ze względu na pandemię koronwirusa musieliśmy przyzwyczaić się do życia w "reżimie sanitarnym" i zostaliśmy ograniczeni wieloma obostrzeniami.
Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami właśnie w tym roku nie odbywały się bale sylwestrowe, czy miejskie imprezy plenerowe. Wiele miast i instytucji postanowiło zabawę przenieść do internetu, gdzie streamowano koncerty, czy sylwestrowo-noworoczne spektakle.
Aby uczcić oficjalnie nadejście Nowego Roku, warszawski zdecydował, że tego wieczoru zorganizuje dla mieszkańców miasta - zamiast koncertów na estradzie i feerii fajerwerków - pokaz świateł "w sercu miasta i na PKiN". Stołeczna Estrada przygotowała specjalne widowisko, a pokaz będzie można także śledzić w internecie. Zostańmy w domach, żegnając ten trudny rok, a Nowy 2021 witając z nadzieją - informowała kilka dni temu Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.
Pustki także na popularnym w sylwestra Podhalu. W Zakopanem i na tatrzańskich szlakach nieliczni postanowili przywitać 2021 rok. Na ulicach Zakopanego przed godz. 22 panował znikomy ruch, zarówno samochodowy, jak i pieszy.
Sporo zakopiańczyków i nieliczni przyjezdni wybrali się na spacer po tatrzańskich szlakach. Popularnym celem sylwestrowych wędrówek są Kalatówki i tatrzańskie doliny.