Przerwany remont mostu w małopolskim Andrychowie. Robotnicy z powodu problemów finansowych swojej firmy wstrzymali prace na drodze krajowej nr 52, łączącej Małopolskę ze Śląskiem.

Drogowcy zamknęli most w małopolskim Andrychowie na trasie z Krakowa do Bielska-Białej. Przez najbliższe 10 miesięcy powstawać będzie tam nowa przeprawa przez rzekę. W tym czasie kierowcy muszą przyzwyczaić się do objazdów na krajowej 52. czytaj więcej

To kolejna już wpadka drogowców. Ta jest o tyle dotkliwsza dla kierowców, że most na rzece Wieprzówka został zamknięty dla samochodów, a wyznaczone objazdy są uciążliwe.

GDDKiA w Krakowie wysłała list to firmy zajmującej się remontem domagając się wznowienia prac. Korespondencja pozostała jednak bez odpowiedzi. Jeżeli firma remontująca most w ciągu kilku dni nie wznowi prac, zostanie wyrzucona z placu budowy, a urzędnicy będą musieli  rozpisać nowy przetarg.

Problem w tym, że do czasu wyłonienia kolejnego wykonawcy nie będzie można przywrócić ruchu samochodowego na moście. Stary most został rozebrany w związku z czym jego uruchomienie jest już fizycznie niemożliwe – twierdzi dyrektor Jacek Gryga z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jeśli zerwany zostanie obecny kontrakt, to remont mostu może wydłużyć nawet o 3 miesiące i zakończy się dopiero za rok. Pierwotnie prace miały potrwać do czerwca 2013 roku.