Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową udaremnili przemyt znacznej ilości narkotyków. Na rynek nie trafi prawie 6 kilogramów marihuany. Narkotyki ukryte w specjalnie skonstruowanej skrytce w jaguarze trafiły do Polski z Hiszpanii.

Informacja o osobie, która może przemycać narkotyki z Hiszpanii do Polski trafiła do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w KSP od ich kolegów z KMP w Gorzowie Wielkopolskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że Krystian K. prawdopodobnie organizował cały proceder. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może poruszać się jaguarem, który został przerobiony w taki sposób, aby ukryć i przewieźć nawet większą ilość środków odurzających.

Z kolejnych ustaleń policjantów wynikało, że narkotyki, które zostały zakupione w okolicach Barcelony, prawdopodobnie wkrótce trafią na warszawski rynek. Policjanci zatrzymali Krystiana K. na terenie Pragi Północ. Mężczyzna poruszał się jaguarem. 22-latek został przewieziony do komendy, a samochód odholowano na policyjny parking.

Podczas przeszukania samochodu okazało się, że w zbiorniku paliwa wyodrębniono miejsce do ukrycia narkotyków. W specjalnie skonstruowanej skrytce znajdowały się 42 paczki z roślinnym suszem. Okazało się, że jest to prawie 6 kilogramów marihuany.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie Krystian K. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd zadecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo grozi co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu. 

Źródło: Policja (j.)