Wymiana ciosów między kandydatami na prezydenta i dyskusja o ich propozycjach zdominuje nadchodzące dni w polityce. Najprawdopodobniej wszyscy kandydaci spotkają się pierwszy raz podczas debat.

Okaże się też, czy Andrzej Duda i politycy jego sztabu zdecydują się na zaostrzanie kursu i krytyczne wypowiedzi wobec osób LGBT, określanych przez niektórych polityków partii rządzącej "ideologią LGBT". Sobotnia wypowiedź prezydenta z Brzegu odbiła się szerokim echem w światowych mediach, a sztab krytykowany jest przez obrońców praw człowieka za taką retorykę. 

Sztabowcy nie ujawniają jeszcze szczegółowych planów kandydatów. Na razie wiadomo, że Andrzej Duda nowy kampanijny tydzień rozpocznie w Lublinie, gdzie spotka się z mieszkańcami miasta i okolic. Rafał Trzaskowski we wtorek będzie w Radomiu. Władysław Kosiniak-Kamysz planuje wizyty na Śląsku, Mazowszu i w Małopolsce. Szymon Hołownia ma kontynuować objazd Polski kamperem, który jest nazywany Belwederem na kółkach.

Nadchodzący weekend będzie ostatnim przed ciszą wyborczą - na sobotę  prezes PSL przygotowuje wystąpienie programowe. Robert Biedroń i Krzysztof Bosak na sobotę zaplanowali swoje konwencje wyborcze.

Oprócz kampanijnych objazdów po Polsce, czekają nas posiedzenia Sejmu i Senatu.

Senatorowie najprawdopodobniej w czwartek będą głosowali nad rządową tarczą antykryzysową 4.0. Z kolei posłowie zjadą się na Wiejską w piątek, na jednodniowe posiedzenie. Możliwe, że będą pracowali nad zapowiedzianym przez prezydenta bonem turystycznym 500 zł dla dzieci. Projekt ustawy nie został jeszcze złożony do laski marszałkowskiej.

Opracowanie: