Przedświąteczna gorączka to czas żniw dla kieszonkowców. Tłumy osób w centrach handlowych, rozkojarzenie i pośpiech kupujących to sprzymierzeńcy złodziei. Jak nie stracić pieniędzy, dokumentów i kart kredytowych?

W ten weekend jesteśmy szczególnie narażeni, ponieważ dla wielu z nas to ostatnia szansa, by wybrać się do sklepu po prezenty. Olsztynianie mają jednak swoje sposoby, by nie dać się okraść. Zawsze portmonetkę mam w kieszeni. Gdy wyrwą mi torebkę, będzie ona pusta - mówi reporterowi RMF FM klientka jednego z olsztyńskich centrów handlowych.

Co radzi policja? Przede wszystkim unikajmy tłumów. Kieszonkowcy wykorzystują przede wszystkim sztuczne tłoki. Zwracajmy uwagę na osoby, które podchodzą do nas zbyt blisko - zaznacza Anna Siewk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Unikanie tłumów tuż przed Bożym Narodzeniem łatwe na pewno nie jest. Warto jednak się postarać, by za nasze pieniądze ktoś inny nie zorganizował sobie świąt. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Andrzeja Piedziewicza: