Marcin Kandefer, do tej pory szef Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Krakowa, został nowym dyrektorem biura Komitetu Konkursowego Kraków 2022. To kolejny etap zmian personalnych po odejściu szefowej Komitetu do spraw zimowych igrzysk - Jagny Marczułajtis.

Marcin Kandefer do końca czerwca będzie p.o. dyrektora Biura Komitetu Konkursowego Kraków 2022. W rozmowie z reporterem RMF FM Maciejem Grzybem stwierdził, że zna się na sportach zimowych, tak jak miliony Polaków.

Sporty zimowe znam, tak jak każdy jest specjalistą od skoków narciarskich, każdy w tej chwili jest specjalistą od biegów narciarskich. Myślę, że jak większość naszego społeczeństwa - powiedział Kandefer.

Ile w Polsce jest skoczni narciarskich? Posłuchaj odpowiedzi Marcina Kandefera

Jednak na pytanie reportera RMF FM o to, ile jest w Polsce skoczni narciarskich, nowy dyrektor biura nie potrafił odpowiedzieć.

Magdalena Sroka przewodniczącą Komitetu Konkursowego ZIO 2022

17 kwietnia nową przewodniczącą Komitetu Konkursowego Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022 została wiceprezydent Krakowa Magdalena Sroka. Zastąpiła posłankę Jagnę Marczułajtis-Walczak, która podała się do dymisji.

Marczułajtis-Walczak w oświadczeniu uzasadniła to "atakami na jej osobę". Według mediów, jej mąż Andrzej Walczak miał namawiać dziennikarzy do przychylnych publikacji nt. organizacji zimowych igrzysk.

O prawo przeprowadzenia zimowych igrzysk w 2022 roku walczy pięć miast: Pekin, Ałmaty, Lwów, Oslo i Kraków. Decyzja, kto będzie gospodarzem zapadnie na 127. sesji MKOl w Kuala Lumpur 31 lipca przyszłego roku.

(j.)