Programiści z Białegostoku postanowili w oryginalny sposób zaprosić na konferencję "Programistok" 2016. Nagrali teledysk, w którym rapują o swoim hobby.

Teledysk powstał na potrzeby promocji drugiej edycji konferencji "Programistok", która odbędzie się na początku października ma Politechnice Białostockiej. To wydarzenie kierowane do programistów z różnych technologii.

To konferencja IT organizowana "ponad podziałami" przez grupy entuzjastów różnych języków programowania. Od społeczności dla społeczności. Bez zbędnych antagonizmów. C#, Ruby, Python, JavaScript, QA, Mobile, Data Science! Wszystko co na co dzień różni te technologie, w dniu konferencji staję się tym co łączy i jednoczy. Interdyscyplinarne tematy, dzielenie się wiedzą, przenikanie najlepszych praktyk z jednego świata do drugiego aż wreszcie integracja firm i lokalnej społeczności. Kiedyś różnorodność tego miasta określały liczne narodowości, dzisiaj to mieszanka wielu technologii - mówią organizatorzy konferencji.

Po sukcesie pierwszej edycji, organizatorzy konferencji postanowili wypromować kolejną teledyskiem napompowanym informatycznymi (często hermetycznymi) żartami i akcentami z Podlasia. Na dowód, że programowanie nie jest wcale nudne twórcy poddali się transformacji w pozytywnych programistycznych chuliganów aby wszystkim malkontentom wybić takie stereotypy z głowy. Podkład muzyczny w teledysku to aranżacje dwóch utworów - "Gangsta Paradise" Coolio i "Bo ja tańczyć chcę" Long&Junior.

Podczas październikowej konferencji na scenie zobaczymy między innymi Gynvaela Coldwinda, autora popularnej bestselerowej książki "Zrozumieć Programowanie", Barbarę Fusińską zafascynowaną językiem R, Michała Szczepaniaka, Michała Taszyckiego, który wskrzesza miłość do Commodore 64, Łukasza Szydło oraz Marcina Grzywaczewskiego autora książki "Rails meets React.js"! Na uczestników poza dawką solidnej wiedzy będą czekały także liczne inne atrakcje.


(j.)