Wraz z nadejściem astronomicznej wiosny poczuliśmy powiew lata. Termometry wskazywały ponad 20 st. Celsjusza. Słońca również nie brakowało. Niestety, w najbliższych dniach pogoda się popsuje. Już w niedzielę chmury wygrają w starciu ze słońcem. Przydadzą się też parasole. Ostatni tydzień marca przyniesie z kolei ochłodzenie. Już we wtorek zamiast 20 st. C na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C.

Niedziela będzie pochmurna w całym kraju. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie. Deszcz popada niemal wszędzie, lokalnie intensywnie. Stosunkowo wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 16 stopni Celsjusza w Rzeszowie. 

Ostatni tydzień marca powita nas bardzo wilgotną i na ogół pochmurną aurą. O 20 st. C na termometrach możemy zapomnieć. Ochłodzenie będzie spore. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. Celsjusza w Olsztynie i we Wrocławiu do 16 st. Celsjusza w Rzeszowie. Deszcz spodziewany jest niemal we wszystkich regionach.

Wtorek przyniesie jeszcze więcej chmur Na słońce nawet nie ma co liczyć. Zachmurzenie będzie duże i całkowite, a wartości na termometrach jeszcze niższe niż w poniedziałek. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. Celsjusza w Krakowie i w Katowicach do 9 st. Celsjusza w Białymstoku.

Środa przełomu w pogodzie nie przyniesie. Przejaśnienia i rozpogodzenia będą tylko sporadyczne. Utrzyma się duże zachmurzenie, popada deszcz, ale wzrosną wartością na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. Celsjusza w Gdańsku do 15 st. Celsjusza w Białymstoku.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni