IMGW informuje, że Europa północno-wschodnia oraz częściowo zachodnia i centralna znajdują się w zasięgu niżów. Polska jest pod wpływem pogłębiającego się niżu znad Białorusi z układem frontów atmosferycznych. Południowo-wschodnia część naszego kraju znajduje się w powietrzu zwrotnikowym, a pozostały obszar obejmuje, napływające za frontem chłodnym, powietrze polarno-morskie.

Dziś prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Trzeba się przygotować na przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Temperatura maksymalna to od 18 st. C na krańcach północnych, około 25 st. C w centrum, do 29 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, od zachodu kraju wzmagający się do umiarkowanego i porywistego. W zachodniej połowie kraju wiatr zachodni skręcający na północno-zachodni. We wschodniej połowie kraju wiatr zmienny przechodzący na zachodni i północno-zachodni, a na północnym wschodzie na północny i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru mają osiągać prędkość do 80 km/h.

W  poniedziałek wystąpić ma zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, północnym wschodzie Mazowsza, Mazurach, wschodzie Kujaw i Pomorzu wschodnim gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. C na północnym wschodzie, około 20 st. C w centrum, do 22 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych.