Intensywne opady deszczu prognozują w sobotę synoptycy. Niestety padać będzie znowu głównie na południu Polski. W niedzielę sytuacja poprawi się na wschodzie kraju. Tam zza chmur będzie przedzierać się słońce. Ale mieszkańcy południa i zachodu muszą przygotować się na dalszy ciąg fatalnej pogody. W poniedziałek wreszcie będzie spokojnie, słonecznie i ciepło.

W sobotę padać będzie na Mazowszu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim i na Dolnym Śląsku. Opady prognozowane są także we wszystkich pozostałych województwach. Dodatkowo na Podlasiu, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku spodziewamy się burz, lokalnie gwałtownych. Prognozowana wysokość opadów - do 15 mm, lokalnie, zwłaszcza w czasie burz, do 20 mm.


Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni na Dolnym Śląsku i w Zielonej Górze, 17 w Wielkopolsce, 18 st. C. nad morzem i na Śląsku, 19 stopni w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, łódzkim i na Mazowszu, 20 na Lubelszczyźnie, w Bydgoszczy i w woj. zachodniopomorskim, 21 st. na Podkarpaciu do 22-23 kresek na Podlasiu i na Warmii i Mazurach.  

W niedzielę nadal będzie bardzo mocno padać w Małopolsce, w woj. łódzkim, w Opolu, na Dolnym Śląsku i w Zielonej Górze. Słabszych opadów spodziewamy się także w pozostałych województwach. Padać nie będzie tylko na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu.

Na wschodzie, a także w woj. świętokrzyskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim zza chmur będzie przedzierać się słońce. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie duże.

Będzie cieplej. Na termometrach zobaczymy od 18 stopni w woj. lubuskim, dolnośląskim i opolskim, 19 na Śląsku, 20-21 stopni w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim, do 22-24 kresek na północy i wschodzie.

W poniedziałek wreszcie będzie spokojnie, ciepło i słonecznie. W całej Polsce aura będzie wyśmienita. Na termometrach zobaczymy od 21-22 stopni na wschodzie, 23-24 w centrum, na południu i północy do 25 kresek na Warmii i Mazurach i na Podlasiu.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl