Kwiecień przynosi wiosnę w jej najpiękniejszym wydaniu. Czekają nas słoneczne i coraz cieplejsze dni. Temperatura wyniesie nawet 19 st. Celsjusza! W sobotę jednak nastąpi załamanie pogody.

Wtorek, 2.04.2019

Zapowiada się pełen słońca dzień. Termometry wskażą od 10 st. C na Lubelszczyźnie, po 16 st. na Dolnym Śląsku. Synoptycy nie prognozują opadów deszczu.

Mimo ciepłych dni, wieczory, noce i poranki wciąż są chłodne. Amplituda między minimalną a maksymalną temperaturą w ciągu doby jest duża. Dziś na przykład w Krakowie nad ranem termometry wskazywały 0 st. Celsjusza, a w ciągu dnia temperatura wzrośnie do 15 st. C. Warto o tym pamiętać i ubierać się "na cebulkę".

Środa, 3.04.2019

Ociepli się - mieszkańcy Lublina i Białegostoku odnotują 12 st. C, a we Wrocławiu i Krakowie temperatura maksymalna wyniesie aż 19 st.

Będzie słonecznie bądź przeważnie słonecznie. Bez opadów.

Czwartek, 4.04.2019

W czwartek od 13 st. C na wschodnich krańcach kraju po 19 st. za zachodzie Polski. Synoptycy prognozują niewielkie zachmurzenie i brak opadów.

Piątek, 5.04.2019

Kolejny ciepły, wiosenny dzień. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. C w Białymstoku po 19 st. w Szczecinie. Na południu kraju przejściowe zachmurzenia, na północy słonecznie.

Sobota, 6.04.2019

Sobota przyniesie przykrą pogodową niespodziankę mieszkańcom znacznej części kraju. Na północy, wschodzie i południu słońce schowa się za chmurami. Tam też może spaść deszcz. W pozostałych rejonach słonecznie.

Termometry wskażą od 10 st. w Gdańsku i Olsztynie po 15 st. w Szczecinie i Zielonej Górze.