Firma Britax Römer zdecydowała się na wycofanie partii produktu DUALFIX sprzedawaną od listopada 2017 roku do marca tego roku. Powodem jest potencjalna wada jednej z części. Może to mieć wpływ na bezpieczeństwo. ​Foteliki będą wymieniane za darmo.


Potencjalnie wadliwa część została użyta w partii produktu sprzedanej pomiędzy 3 listopada 2017 a 22 marca 2018.

Na stronie https://dualfix-check.com/ osoby, które kupiły fotelik DUALFIX w tym czasie, mogą sprawdzić, czy powinien on zostać wymieniony. Właściciele potencjalnie wadliwych fotelików proszeni są o zaprzestanie ich używania oraz zarejestrowanie się na stronie. Dostaną wtedy nowy produkt.

Britax Römer zapewnia, że nie otrzymał żadnych zgłoszeń dotyczących zdarzeń czy wypadków mających związek z potencjalnie wadliwą częścią.

Firma podjęła decyzję o wymianie fotelików DUALFIX, ponieważ rezultaty wewnętrznych testów zgodności produkcji nie spełniły wewnętrznych standardów bezpieczeństwa.

Britax Römer informuje, że problem nie dotyczy fotelików DUALFIX spoza tej partii. Ponadto część ta nie jest używana w żadnym innym foteliku Britax Römer, w tym w innych wersjach DUALFIX.

(mpw)