Sąd we Wrocławiu rozważa możliwość podzielenia procesu Ryszarda F. ps. "Fryzjer", na kilka mniejszych. "Fryzjer" uznawany jest za ojca korupcji w polskiej piłce nożnej. Jego sprawa ma ruszyć przed sądem pod koniec miesiąca. Akt oskarżenia obejmuje 113 osób.

Prowadzenie poszczególnych rozpraw z tak liczną ławą oskarżonych może być wyjątkowo trudne. Stąd pomysł, by podzielić oskarżonych na grupy. Podzielenie tego procesu na dwa, lub trzy może usprawnić postępowanie. To jednak będzie oceniał sędzia w zależności od tego, czy da się podzielić świadków. Czy nie spowoduje to sytuacji, że świadkowie będą wzywani np. w trzech sprawach. Jeżeli da się podzielić tak, że będą wzywani do jednej sprawy, to myślę, że taka decyzja może być podjęta - powiedział reporterce RMF FM sędzia Marek Poteralski z wrocławskiego Sądu Okręgowego.

Na ławie oskarżonych oprócz Ryszarda F, zasiądą także działacze PZPN, byli sędziowie, trenerzy i piłkarze. Czterdziestu pięciu z nich chce dobrowolnie poddać się karze. Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od 2005 r. Zarzuty usłyszało kilkaset osób.