Sytuacja jest trudna ale nie kryzysowa. Warszawa jest najbardziej zasypaną stolicą w Europie, ale nie nieprzejezdną - oświadczyła Hanna Gronkiewicz Walz po spotkaniu sztabu kryzysowego. Sztab zebrał się dziś, cztery dni po ataku zimy w stolicy.

Prezydent nie czuje się winna. W poniedziałek, kiedy warszawiacy wracali do domów godzinami a na skrzyżowaniach nie było żadnych służb, które kierowałyby ruchem, według prezydent nie było potrzeby zwoływania sztabu. Wszyscy podobno wiedzieli co robić. Dziś potrzeba zaistniała przez... radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Według prezydent stolicy radni wprowadzali w błąd informując, że mogą być darmowe bilety, darmowe parkingi i że po buspasach każdy może jeździć jak chce. Za jeżdżenie buspasem prezydent przewiduje najsurowsze kary.

Nie będzie też ani darmowych parkingów ani darmowych biletów. Bilety w Warszawie są najtańsze. Nie ma takiej potrzeby. Te bilety są wprowadzone tam, gdzie urzędujący prezydent walczy o reelekcję - tłumaczy Gronkiewicz-Waltz.