Premier Donald Tusk wraca do kraju i będzie się konsultował z szefem polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, ministrem Jerzym Millerem - poinformował rzecznik rządu. Jeszcze wczoraj Paweł Graś zapowiadał, że w związku z prezentacją raportu MAK premier nie przerwie urlopu we Włoszech.

Zobacz również:

Nie bardzo wiadomo po co pan premier miałby przerywać urlop. Ten raport musi najpierw oficjalnie do strony polskiej dotrzeć, potem musi zostać przetłumaczony na język polski. Co musi zabrać trochę czasu - mówił wczoraj.

Graś poinformował, że Tusk powróci do kraju jutro rano i tego dnia spotka się osobiście z Millerem. Jak dodał, w środę szef rządu będzie w stałym kontakcie telefonicznym z Millerem. Jutro Tusk będzie do dyspozycji mediów.

Premier Donald Tusk wraca do kraju, będzie się tutaj konsultował z ministrem Jerzym Millerem, w czwartek będzie do dyspozycji mediów. Dokładną godzinę zakończenia konsultacji z ministrem Millerem i konferencji prasowej przekażemy jutro przed południem - powiedział Graś. Szef rządu od poniedziałku przebywał na urlopie.