RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prace archeologiczne za łapówki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby podejrzane o przyjęcie łapówek w związku z pracami archeologicznymi przy budowie autostrad A1 i A2.

Jednym z zatrzymanych jest były dyrektor Ośrodka Ochrony Dziedzictwa Archeologicznego w Warszawie. W zamian za korzyści majątkowe decydował, która firma archeologiczna będzie prowadziła prace wykopaliskowe przy budowie autostrad i oczywiście brał za to odpowiednie wynagrodzenie.

Rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk dodaje, że drugi zatrzymany to Naczelnik Wydziału do spraw Środowiska Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Za przyjęcie ponad pół miliona złotych łapówek grozi im do 12 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: