RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznańska Ławica we mgle

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Gęsta mgła utrudnia starty i lądowania na poznańskim lotnisku Ławica. Rano, mimo mgły, z Poznania odleciały trzy samoloty - do Londynu Monachium i Frankfurtu. Nie wylądował natomiast samolot z Warszawy. Nie ma też decyzji co do maszyny, która leci do Poznania z Frankfurtu.

By mogła bezpiecznie wylądować, widoczność musi wynosić 800 metrów. Po godzinie 9 wynosiła 550 metrów i cały czas się podnosi.

Normalnie trwa natomiast odprawa pasażerów na loty do Barcelony i Frankfurtu.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: