RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznań: O włos od tragedii. Kierowca wykazał się refleksem

Opracowanie: Publikacja: Poniedziałek, 13 września (12:25) Aktualizacja: Poniedziałek, 13 września (12:00)

Na jednej z poznańskich dróg doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Kierowca Opla Astry dzięki wyjątkowemu refleksowi uniknął potrącenia rowerzysty, który wjechał na przejście dla pieszych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez rejestratory samochodowe innego użytkownika drogi.

Na wideo widać, że dla kierujących się na wprost sygnalizacja wyświetla zielone światło. Nagranie pokazuje, jak kierujący Oplem Astrą mija światła, a tuż za nimi gwałtownie hamuje.

Hamowanie było konieczne, bo nagle na przejściu dla pieszych pojawił się rowerzysta. 

Mogło dojść do tragedii, ale w ostatniej chwili kierowca minął mężczyznę na rowerze.




Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: