Policjanci z Błaszek w województwie łódzkim poszukują sprawcy śmiertelnego potrącenia 39-letniego pieszego, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze w miejscowości Żelisław w powiecie sieradzkim. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku, nie udzielając poszkodowanemu pomocy.

Jak przekazała rzeczniczka policji w Sieradzu asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 22:40 na drodze powiatowej w miejscowości Żelisław w gminie Błaszki

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 39-letni pieszy został potrącony przez nieznany na chwilę obecną pojazd, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia i nie udzielił poszkodowanemu pomocy. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych na odzieży. Ranny 39-latek został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń - wyjaśniła.

Policja poszukuje sprawcy, w związku z czym wszystkie osoby posiadające informacje na temat okoliczności wypadku proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Błaszkach przy pl. Niepodległości 13a, pod numerami 47 845 17 05, 47 845 17 07 (całodobowo) lub 47 845 19 10 w godz. 6-22. 

Elementy odblaskowe mogą uratować życie

Jak przypomniała rzeczniczka, w okresie jesiennym wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu, co znacząco pogarsza widoczność. W zderzeniu z samochodem rowerzysta lub pieszy są bez szans i doznają bardzo poważnych obrażeń. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas, aby odpowiednio zareagować, a dzięki temu uniknąć tragedii - zaapelowała policjantka.