​Na trzy miesiące trafi do aresztu sprawca wypadku w Nowym Dworze Gdańskim w województwie pomorskim. W piątek po pijanemu potrącił czteroosobową rodzinę na przejściu dla pieszych. Stan 23-letniej kobiety, matki dwójki dzieci, jest ciężki.

Sąd uznał, zgodnie z wnioskiem śledczych, że grożące mężczyźnie 12 lat więzienia to wystarczający powód, żeby wysłać go do aresztu. Potrącona przez niego 23-latka wciąż walczy o życie. Jej 3-letnia córka, która ma złamaną nogę, 8-miesięczne niemowlę i ojciec dzieci wyszli już ze szpitala.

Miał promil alkoholu we krwi

30-latek uderzył w przechodzącą rodzinę na przejściu dla pieszych. Nawet nie hamował przed pasami. Miał ponad promil alkoholu we krwi i już po zdarzeniu został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kobieta, która najbardziej ucierpiała, trafiła do szpitala w Elblągu. Wciąż jest w stanie ciężkim. Prowadziła wózek, w którym znajdowało się 8-miesięczne dziecko. Niemowlę nie ucierpiało w wypadku. Na wszelki wypadek lekarze przewieźli je na obserwację do szpitala w Gdańsku.

Do tego samego szpitala trafiła ranna 3-letnia dziewczynka. Ma złamaną nogę oraz obrażenia wewnętrzne. Ranny w wypadku został także 28-letni ojciec dzieci.