Kierowcy pomogli złapać 20-latka, który peugeotem uciekał policji na drodze S3 koło Myśliborza w Zachodniopomorskiem. Zajechali mu drogę i zablokowali możliwość dalszej ucieczki. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów, w tym dotyczących kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Na drodze S3 koło Myśliborza rozegrały się sceny prawie jak z filmu. Policjanci dostali sygnał, że może tamtędy jechać mężczyzna podejrzewany o kradzieże paliwa. Zauważyli go funkcjonariusze z patrolu. Kierowca peugeota ani myślał się jednak zatrzymać. Zmienił pas i zaczął uciekać, nieomal potrącając interweniującą policjantkę. Nie reagował na sygnały i wezwania do zatrzymania się.

Policjantom pomogli dwaj kierowcy, którzy włączyli się do pościgu i skutecznie zablokowali drogę kierowcy peugeota. Pomogli też obezwładnić uciekiniera, który próbował stawiać opór.

Lista występków 20-latka jest długa. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, zmuszania policjantów do zaniechania czynności i dokonania kilku kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. W dodatku odpowie za jazdę bez uprawnień.

Mężczyzna był trzeźwy. Została mu pobrana krew do badania na zawartość narkotyków. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

(MRod)