Trwa policyjna obława za porywaczami, którzy w gminie Wieluń w woj. łódzkim uprowadzili ucznia szkoły podstawowej. Z informacji przekazanych nam przez rzeczniczkę łódzkiej policji wynika, że chłopiec jest już bezpieczny.

O porwaniu napisał m.in. portal www.wielun.naszemiasto.pl. Z nieoficjalnych informacji podawanych przez portal wynika, że chodzi o porwanie ucznia szkoły podstawowej. Sprawcy porwania mieli żądać 150 tys. zł okupu.

Jak podkreśliła w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Grzegorzem Kwolkiem rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Joanna Kącka, dziecko jest już bezpieczne.

Z informacji podawanych przez media wynika, że trwa policyjna obława za porywaczami. Poszukiwania są prowadzone m.in. w powiatach kluczborskim, oleskim i namysłowskim.

Nadal policjanci pracują przy tej sprawie. Jest zaangażowanych wiele jednostek  - powiedziała PAP Kącka. Dodała, że te działania koordynuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Policja i prokuratura nie podają szczegółów. Ze zrozumiałych względów potrzeba nam teraz czasu, aby popracować. A w tego rodzaju sprawach im mniej informacji wydostaje się na zewnątrz, tym dla naszej pracy i jej wyniku lepiej - powiedziała PAP Kącka.