Policja opracowała dwa portrety pamięciowe w śledztwie w sprawie serii eksplozji w Krakowie. W ciągu trzech tygodni w stolicy Małopolski doszło do czterech wybuchów. Komendant wojewódzki wyznaczył nagrodę w wysokości 30 tys. złotych za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców.

Pierwszy z portretów przedstawia mężczyznę w wieku 20-30 lat. To osoba wysoka - około 180 cm wzrostu, lekko otyła. Poszukiwany ma krótkie, ciemne włosy. Oczy średniej wielkości, nos dość szeroki, lekko bulwiasty. Na drugim z portretów jest mężczyzna w wieku 45-50 lat. Jest wysoki - ok.185-190 cm, ale ma nieco dłuższe włosy niż ten na pierwszym zdjęciu. Nos średni, szeroki, bulwiasty. Cera: normalna, opalona.

Portrety sporządzono na podstawie zapisów z kamer monitoringu (zarówno miejskiego, jak i prywatnego) oraz zeznań świadków. Policjanci nie wykluczają, że mogą się jednak okazać zdęciami tej samej osoby. Twarze obu mężczyzn są bowiem do siebie podobne.

Policji udało się ustalić, że miejsca, w których eksplodowały bomby, nie były przypadkowe.

Od końca czerwca w Krakowie doszło do czterech eksplozji ładunków wybuchowych domowej konstrukcji. Tylko jednego ze zdarzeń - wybuchu przy ul. Skarżyńskiego - policjanci nie łączą z pozostałymi eksplozjami.

Nad wyjaśnieniem tej sprawy pracuje specjalna grupa policjantów i funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.

Dodajmy, że do 30 tys. zł wzrosła nagroda wyznaczona przez komendanta wojewódzkiego za pomoc w ujęciu sprawców. Informacje, które mogą być przydatne można zgłaszać na numery telefonów: 997, 12 615 55 10 lub 12 413-44-44.

Policja apeluje do mieszkańców, by nie dotykali podejrzanych przedmiotów znalezionych na posesjach.