​Do odwołania nieczynne są porodówka i oddział noworodkowy w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej. Powodem jest brak neonatologów. Na razie nie wiadomo, kiedy oddziały wznowią pracę. Dyrekcja szpitala nie chce rozmawiać na ten temat z dziennikarzami.

Trzech neonatologów do końca kwietnia jest na zwolnieniu lekarskim - powiedziała w rozmowie z reporterką RMF FM Anną Kropaczek Małgorzata Doros, rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach. Trudno powiedzieć, czy wrócą do pracy w maju. 

Niewykluczone, że oddziały zostaną wydzierżawione prywatnej firmie. Takie plany dyrekcja szpitala już sygnalizowała. Teraz nie udziela żadnych informacji. Rada Miasta wyraziła już na to zgodę, ale na razie mieszkanki Dąbrowy Górniczej muszą rodzić poza swoim miastem na przykład w Sosnowcu, Będzinie czy Katowicach. 

Problem z obsadą lekarską na oddziałach położniczym i noworodkowym w dąbrowskim szpitalu pojawił się nie po raz pierwszy. Latem ubiegłego roku oddziały również były czasowo zawieszone.

(md)