Od poniedziałku 24 maja do odwołania zamknięty będzie niebieski szlak od Polany Kalatówki (koniec polany) do schroniska na Polanie Kondratowej (w obu kierunkach). To jedyna ścieżka prowadząca do tego schroniska, stanowi fragment popularnego szlaku na Giewont.

Tatrzański Park Narodowy poinformował, że powodem zamknięcia szlaku jest doprowadzanie sieci kanalizacyjnej do schroniska na Polanie Kondratowej. Te prace mają prawdopodobnie zostać zakończone jeszcze przed sezonem wakacyjnym. 

"O wszelkich zmianach będziemy informować. Przepraszamy za utrudnienia" - czytamy w komunikacie TPN. 

Szlak niebieski rozpoczynający się w Kuźnicach jest licznie odwiedzany przez turystów i prowadzi na Giewont. Do czasu ukończenia prac ziemnych związanych z doprowadzaniem kanalizacji do schroniska, turyści wybierający się na Giewont mają do wyboru szlak żółty przez Dolinę Małej Łąki oraz szlak czerwony przez Dolinę Strążyską i Grzybowiec. Na Giewont można także dostać się wędrując szlakiem czerwonym od strony Kasprowego Wierchu lub Czerwonych Wierchów. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.