Już pojutrze 19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice wyjdzie 120 tys. wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W całym kraju odbędą się koncerty, będzie można pomóc także za pośrednictwem internetu - np. poprzez udział w aukcjach Orkiestry. Można licytować m.in. piłki z autografami polskich siatkarek i siatkarzy. Taką aukcję przygotowała firma Lidl.

Sportowcy są zadowoleni, że pieniądze zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - powiedziała Beata Sadowska z Lidla. To na pewno jest rarytas dla wszystkich fanów siatkówki. Na tych piłkach podpisały się takie tuzy siatkówki jak chociażby pani Małgorzata Glinka-Mogentale, pani Agnieszka Bednarek-Kasza, pan Marek Wlazły czy Michał Winiarski. Tych nazwisk jest oczywiście o wiele więcej - dodała. Obie piłki z ostatnich Mistrzostw Świata we Włoszech i Japonii.

Aukcje piłek już trwają. Można wziąć w nich udział za pośrednictwem tych stron internetowych:

Tu można lictytować piłkę z podpisami polskich siatkarek.

Tu można lictytować piłkę z podpisami polskich siatkarzy.

W internecie wylicytować można także m.in. rejs okrętem podwodnym, lot balonem, narty z autografem Justyny Kowalczyk, wycieczkę do Parlamentu Europejskiego, bilet dla dwóch osób na mecz otwarcia ME2012 i wiele przedmiotów podarowanych przez znane osoby. Aukcji jest w sumie ok. 10 tys. Podczas zeszłorocznego finału dzięki internetowym aukcjom zebrano ponad 3,5 mln zł.

Można pomóc i posłuchać koncertu

W ramach finału odbędzie się 800 koncertów z udziałem 1,3 tys. artystów, a także różnego rodzaju imprezy i happeningi. W Warszawie o godz. 14 rozpocznie się finałowy koncert na placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki, który potrwa do godz. 22. Wystąpią m.in.: Maleo Reggae Rockers, Proletaryat, Closterkeller, Stan Borys, Blue Cafe, Hołdys. O godz. 20 tradycyjnie zostanie wystrzelone "światełko do nieba". W Chorzowie zagrają Dżem, Feel i Pectus, a w Krakowie np. PIN i Maciej Maleńczuk.