I Ty możesz pomóc maleńkiej Poli znalezionej w Afganistanie przez polskich żołnierzy. Zaledwie dwudniowa dziewczynka leżała przy drodze - teraz nasi żołnierze szukają dla niej nowych opiekunów. Potrzebne są przede wszystkim małe ubranka, pampersy, a także kosmetyki do pielęgnacji dziecka.

Małej Poli przydadzą się też odżywki i zabawki. Zbierane są także ubranka dla starszych dzieci, ponieważ Pola trafi wkrótce do rodziny zastępczej, a te w Afganistanie są wielodzietne i ubogie. Dary dla Poli zbiera w Krakowie i w Warszawie Stowarzyszenie "Szkoły dla Pokoju". Dokładne informacje znajdują się na facebookowej stronie stowarzyszenia. Czasu na zbiórkę jest mało, bo samolot z darami dla małej dziewczynki poleci do Afganistanu na początku października.

Pola miała wielkie szczęście, że znaleźli ją polscy żołnierze

Tydzień temu na zawiniątko porzucone przy drodze Highway-1 natknął się patrol Zgrupowania Bojowego Alfa, stacjonujący na co dzień w bazie Waghez. Zgodnie z obowiązującymi w Afganistanie procedurami, sprawdzili je saperzy. Okazało się, że to noworodek zawinięty w ręcznik.

Dziewczynka została przebadana przez ratownika medycznego, a następnie przewieziona do bazy Waghez, a stamtąd do polskiego szpitala w bazie Ghazni. Tam okazało się, że jest zdrowa. Lekarze stwierdzili, że dziecko zostało urodzone w terminie, prawdopodobnie dwa dni przed odnalezieniem. Personel szpitala nadał dziewczynce imię Pola. Żołnierze, którzy znaleźli dziecko, mówią, że w promieniu co najmniej dwóch kilometrów nie było żadnych cywilów ani zabudowań, a dziecko miało wielkie szczęście, że przeżyło.