Gorzowscy policjanci złapali na jednym z osiedli półtorametrowego węża zbożowego. Prawdopodobnie gad uciekł z terrarium swojego właściciela. Funkcjonariusze znaleźli go, kiedy pełzał po trawniku przed jednym z bloków.

Ten gatunek węży nie jest jadowity, jednak nie wszyscy o tym wiedzą. Z uwagi na dość duże rozmiary, mógł mocno przestraszyć napotkanie na swej drodze osoby. Gad trafił w bezpieczne miejsce - powiedział rzecznik lubuskiej policji.

Informację o wężu, który właśnie wypełzł z klatki schodowej, policjanci otrzymali od jednej z mieszkanek osiedla. Na miejsce udał się patrol.

Policjanci szybko namierzyli "uciekiniera". Wąż pełzał wzdłuż bloku, w pobliżu miejsca, w którym bawiły się dzieci. Funkcjonariusze złapali go i włożyli do worka, a następnie przekazali weterynarzowi. Na razie nie wiadomo, kto jest właścicielem węża.


Węże zbożowe są popularne wśród miłośników gadów i trzymane w terrariach. Ich długość dochodzi do 1,8 m. Można jej kupić w sklepach zoologicznych w różnych odmianach kolorystycznych.

W naturalnych warunkach węże te występują w południowo-wschodniej części Ameryki Północnej. Żywią się głównie gryzoniami.