RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polska korupcja pod okiem FBI

Publikacja: Wtorek, 15 kwietnia (20:03) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

CBA we współpracy z Amerykanami bada działalność kolejnego zagranicznego koncernu w Polsce - ustaliła "Rzeczpospolita".

Polscy śledczy już dziś współpracują z FBI przy badaniu tzw. infoafery. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", zakres współpracy się powiększy - Centralne Biuro Antykorupcyjne będzie współdziałać z Amerykanami w sprawie korumpowania łódzkich lekarzy przez koncern GlaxoSmithKline (GSK).

Dochodzenie od 2012 r. prowadzą CBA oraz łódzka prokuratura. Według śledczych mechanizm korupcyjny był sprytnie skonstruowany. Lekarze mieli dostawać po 500 zł za przeprowadzanie pogadanek i szkoleń. Te jednak były fikcją, w rzeczywistości medycy dostawali pieniądze za przepisywanie pacjentom dwóch refundowanych leków przeciwastmatycznych GSK. Jeden z lekarzy został za to skazany już w zeszłym roku.

Więcej na ten temat w najnowszej "Rzeczpospolitej". Tam także przeczytacie następujące artykuły:

- Mniej przetargów

- Notariusze ścigają się o klienta

(mal)

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: