Wrocławscy policjanci, przed rozpoczęciem Euro 2012, pilnie uczą się języków obcych. W czasie mistrzostw do stolicy Dolnego Śląska przyjadą przecież kibice z całej Europy, a funkcjonariusze muszą się z nimi jakoś porozumieć. Na razie nauka idzie policjantom trochę opornie.

Podczas Euro sytuacji, w których policjanci będą musieli porozumieć się z obcokrajowcami, będzie mnóstwo. Nie tylko, kiedy trzeba będzie komuś zwrócić uwagę, wypisać mandat, czy zaprowadzić spokój. Ale także w dużo bardziej banalnych sytuacjach, kiedy np. zagubiony turysta, próbujący dostać się do centrum, zapyta funkcjonariuszy o drogę. Reporter RMF FM Maciej Stopczyk wcielił się w rolę zagubionego, anglojęzycznego turysty, który szuka drogi na najbliższy przystanek i poprosił o pomoc policjanta:

Pomimo, że umiejętności językowe i zasób słówek napotkanego policjanta nie były zdumiewające, nasz reporter docenił jego chęć pomocy. W końcu udało mu się także dotrzeć na poszukiwany przystanek. W wytłumaczeniu drogi pomocny był jednak niestety tylko język gestów.