RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policjantka uratowała "Benka"

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Funkcjonariuszka z Gorzowa ocaliła życie sokoła, chronionego w Polsce drapieżnika. Wycieńczony ptak błąkał się w pobliżu budynku komendy. Miał uszkodzone skrzydło i nogę. Nie mógł fruwać.

Podkom. Justyna Ławreszuk z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie złapała sokoła i zaniosła do jednego z pomieszczeń komendy. Szybko powiadomiła też schronisko dla zwierząt. Ptak wymagał bowiem specjalistycznej pomocy.

Sokół, od gorzowskich policjantów otrzymał imię "Benek". Trafił do ośrodka dla zwierząt, gdzie przejdzie rekonwalescencję.

Kiedy odzyska siły zostanie wypuszczony na wolność. 

Źródło: RMF/Policja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: