Już piąty dzień trwają poszukiwania 13-letniej Julii i 14-letniego Kamila, którzy w ostatni piątek nie wrócili do domów ze szkoły w Dywitach w powiecie olsztyńskim. Dotąd nie skontaktowali się z rodzinami.

Olsztyńscy policjanci przeszukali już szpitale i dworce, a także miejsca wskazane przez znajomych uczniów. Na razie nie natrafili jednak na żaden ślad nastolatków.

Wiadomo jedynie, że Julia i Kamil wyszli w piątek ze szkoły już po pierwszej lekcji.

Według nauczycieli, nastolatkowie nie sprawiali kłopotów wychowawczych, ale policja nie wyklucza ucieczki z domu.

Wszystkie osoby, które mogłyby pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionych lub mają jakiekolwiek informacje dotyczące ich zaginięcia proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu alarmowego: 112 lub 997.


Julia Leszczyńska ma 13 lat, 165 cm wzrostu, waży około 50 kg. Jest szczupłej budowy ciała, ma czarne, długie do ramion włosy z fioletowymi pasemkami, pociągłą twarz i szare oczy.

W chwili zaginięcia 13-latka ubrana była w czarne lub ciemnogranatowe jeansy, czarną bluzkę z krótkimi rękawami i wizerunkiem głowy wilka, czarną kurtkę, czarne sznurowane adidasy. Miała także czarny plecak.

Kamil Kluk ma 14 lat, 170 cm wzrostu, waży około 60 kg. Jest szczupłej budowy ciała, ma krótkie, jasne blond włosy.

W chwili zaginięcia 14-latek ubrany był w niebieskie jeansy, białą koszulkę z żółto-zielonym napisem, granatową bluzę polarową, czarne buty.

(edbie)