RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policjanci przejęli narkotyki warte ponad 1 mln zł. 3 osoby zostały zatrzymane

Publikacja: Sobota, 3 czerwca (10:45) Aktualizacja: Sobota, 3 czerwca (10:00)

Narkotyki różnego rodzaju o czarnorynkowej wartości szacowanej na ponad 1 mln zł przejęli wielkopolscy policjanci. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn - dwaj z nich trafili do aresztu.

W mieszkaniu 26-letniego poznaniaka funkcjonariusze znaleźli ponad 300 sztuk amunicji, a także blisko 17 kg marihuany, ponad 18 kg amfetaminy oraz 2,5 tys. tabletek ekstazy. Środki te były przechowywane m.in. w walizkach, workach foliowych i lodówce.

W mieszkaniu kolejnego zatrzymanego, 32-latka, funkcjonariusze odkryli nielegalną broń. U przebywającego tam mężczyzny znaleźli narkotyki - on również został zatrzymany.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Decyzją sądu - na wniosek poznańskiej prokuratury - dwóch z zatrzymanych trafiło do aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: RMF FM/PAP
Tagi: narkotyki

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: