Policja zatrzymała podejrzewanego o spowodowanie serii śmiertelnych wypadków w Ostrowi Mazowieckiej. Sprawca został ujęty na terenie gminy Ostrów Mazowiecka.

Do wypadków doszło w niedzielę na ulicy Lubiejewskiej. Miał je spowodować kierowca golfa - na belgijskich numerach rejestracyjnych. 

Kierowca był poszukiwany przez policjantów, którym pomagał pies tropiący. Funkcjonariuszom  z Ostrowi udało się namierzyć kryjówkę 37-latka, który ukrywał się na terenie gminy. Teraz jest w policyjnej izbie zatrzymań. Niedługo zostanie przesłuchany, mówi Marzena Laczkowska z ostrowskiej policji: Mężczyzna został zatrzymany na ternie gminy Ostrów  Mazowiecka. Obecnie trwają czynności związane z jego zatrzymaniem. O dalszym jego losie będzie decydował prokurator.

Jak informował reporter RMF FM, Krzysztof Zasada -  jadący z nadmierną prędkością osobowy volkswagen śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych w Ostrowi 71-letnią kobietę. Zaraz potem uderzył w inny samochód osobowy, którego 73-letni kierowca zginął na miejscu.

Następnie volskwagen odbił się od tego pojazdu i zatrzymał na kolejnej osobówce, którą jechała 44-letnia matka z dwojgiem dzieci - w wieku 8 i 13 lat. Wszystkie osoby z tego samochodu trafiły do szpitala. 

Śledztwo w tej  sprawie prowadzi Prokuratora Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.