​W Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia na drogach doszło do 103 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 137 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 340 nietrzeźwych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji.

Jak podał młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, zanotowano poprawę względem ubiegłego roku - wtedy w analogicznym okresie doszło do 119 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 173 zostało rannych, zatrzymano też 477 nietrzeźwych kierowców.

Tu warto przypomnieć, że jeśli mamy wątpliwości, czy możemy prowadzić samochód, warto sprawdzić się alkomatem - są one dostępne za darmo w większości komend policji i straży miejskiej.

Straż Pożarna interweniowała prawie 1,5 tys. razy

W tym czasie doszło także do 503 pożarów, w których zginęło 5 osób, a 28 zostało rannych. Jedna osoba zginęła od zatrucia czadem - poinformował rzecznik Komendanta Głównego PSP Paweł Frątczak.

W ciągu tych dwóch dni Straż Pożarna wyjeżdżała do interwencji 1325 razy.

Cechą wspólną wszystkich pożarów jest to, że wybuchały w nocy, a najczęstszą ich przyczyną były wady lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych.

Dodatkowo 54 zgłoszone zdarzenia dotyczyły emisji tlenku węgla. W Grudziądzu jedna osoba zginęła od zatrucia czadem, 21 zostało podtrutych i trafiło do szpitala.

(łł)