Gdy zapytaliśmy respondentów w jaki sposób planują obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja, to okazało się, że najwięcej osób zaplanowało na ten dzień odpoczynek (30 proc.). Spora grupa uczci to święto na kilka sposobów. Najczęściej będzie to śledzenie relacji z uroczystości związanych z obchodami (29 proc.) i wywieszenie flagi (27 proc.). 19 proc. jeszcze nie wie, jak będzie świętować ten dzień – tak wynika z sondażu Instytutu Badań Opinii RMF.

Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto wprowadzone niedawno, w 2004 roku. Może dlatego aż 60 proc. Polaków nie wie, że święto to obchodzimy w dniu 2 maja. Spora grupa (32 proc.) uważa, że Dzień Flagi obchodzimy 3 maja albo 1 maja (16 proc.).

Którego dnia Polacy będą wywieszać flagi podczas świąt majowych? 23 proc. deklaruje, że będzie to pierwszego maja, 14 proc. wskazuje na drugiego maja, a 24 proc. na trzeciego maja. 37 proc. w ogóle nie wywiesi flagi.

Gdy zapytaliśmy respondentów w jaki sposób planują obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja, to okazało się, że najwięcej osób zaplanowało w tym dniu odpoczynek (30 proc.). Spora grupa uświęci to święto na kilka sposobów. Najczęściej będzie to śledzenie relacji z uroczystości związanych z obchodami tego święta (29 proc.) i wywieszenie flagi tego dnia (27 proc.). 19 proc. jeszcze nie wie jak uczci ten dzień.

Instytut Badań Opinii RMF przeprowadził w dniach 10-15 kwietnia badanie poświęcone zbliżającym się świętom majowym. Wywiady zostały przeprowadzone techniką wywiadu telefonicznego CATI na ogólnopolskiej próbie 405 osób w wieku od 18 do 50 lat.