Sezon grypowy jeszcze się nie skończył, więc teoretycznie liczba osób, które się zaszczepią, może wzrosnąć - twierdzi "Rzeczpospolita". Pacjenci w całej Polsce kupują najwyżej 40 szczepionek tygodniowo.
W Polsce szczyt zachorowań na grypę i choroby grypopodobne przypada między styczniem a marcem. W tym roku najwięcej podejrzeń choroby odnotowano na przełomie stycznia i lutego (69 tys. tygodniowo). Od tego czasu ich liczba co tydzień spada.
W tym sezonie z powodu grypy i powikłań pogrypowych zmarło w całym kraju 85 osób. Były to osoby należące do grupy ryzyka, żadna z nich nie była zaszczepiona.