Ponad 22 stopnie Celsjusza, piękne słońce i bezwietrzna pogoda. Tak było w niedzielę między innymi w Toruniu. Nic dziwnego, że ścieżki rowerowe, parki i leśne polany zapełniły się ludźmi, którzy postanowili aktywnie spędzić dzień. Po szarej zimie i deszczowym marcu, pierwsze promienie słońca łowimy bardzo łapczywie.

Wybraliśmy się z dziećmi na świeże powietrze. Najpierw przejażdżka rowerowa, a potem na lody - przyznał pewien mężczyzna. Ładna pogoda sprzyja także spotkaniom towarzyskim. Ciasteczka cynamonowe, kawa, dobry humor i dużo tematów do rozmów - stwierdziły mieszkanki Torunia.

Część osób popuściła wodze fantazji i zdecydowała się na niecodzienne grillowanie. Zaopatrzeni w węgiel i mnóstwo pyszności ruszyli uprawiać ten nasz nowy - jak żartują niektórzy - sport narodowy. Jak się okazuje, minęły czasy, kiedy na ruszcie lądowały tylko kiełbasy. Z roku na rok Polacy są w tej materii coraz bardziej kreatywni. Moja mama uwielbia grillować banany. Grillujemy do ciemnej skórki. Są rozpływające i słodkie, po prostu super - usłyszał reporter RMF FM Tomasz Fenske, od młodej dziewczyny.