Ulewy, burze, gradobicia - aura nie rozpieszcza dzisiaj mieszkańców południowej Polski. Na RMF24.pl publikujemy zdjęcia i filmy, jakie dostaliśmy od Was na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na kolejne!

Od samego rana wspominacie o złej pogodzie, burzach itd. Prosze zobaczyć zdjęcia z Soliny, chyba nie trzeba komentować - taką wiadomość i zdjęcia dostaliśmy od Dawida:

Z dolnośląskiego Międzylesia dostaliśmy od Marka zdjęcia gradu, jaki spadł w tej miejscowości minionej nocy:

Chwilę później na Gorącą Linię RMF FM wpadła też wiadomość od użytkownika o nicku Dj Jndorek. Witam :) Przesyłam filmik z ulewy, która przeszła 02.05.2013 nad Zawierciem (woj. śląskie) około godziny 8:20 - napisał nasz internauta:

O godzinie 9:30 dostaliśmy zaś SMS-a z Małopolski: Bardzo gwałtowna burza przechodzi nad Olkuszem w Małopolsce. Pada bardzo mocno!

Ołowiane chmury zasnuły też niebo nad Krakowem. Dowód: zdjęcie z Nowej Huty, nadesłane przez Kubę:

Fatalne widoki również za oknami siedziby naszego radia na Kopcu Kościuszki: strugi deszczu, a na niebie ciemne, ołowiane chmury:

Majówka pod chmurką... burzową

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiaj tylko na północnym wschodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski całe niebo zasnute będzie przez cały dzień chmurami. Opady deszczu przesuną się w ciągu dnia z południowego zachodu Polski na północny wschód. Na południu kraju miejscami będą pojawiać się burze, a po południu mogą wystąpić również w województwach: świętokrzyskim, lubelskim, na południu łódzkiego i na południowych krańcach mazowieckiego. Burzom może towarzyszyć grad.

Temperatury - od 16 stopni Celsjusza na północy kraju do 24 stopni na krańcach południowo-wschodnich. Chłodniej jedynie na Wybrzeżu. Tam termometry pokażą od 11 do 15 stopni.

Również jutro niebo nad Polską zasnują chmury i nie należy spodziewać się przebłysków słońca. Niemal w całym kraju będzie padać, a na południu znowu mogą pojawić się burze. W większości regionów termometry pokażą od 12 do 17 stopni Celsjusza. Jedynie na krańcach północnych będzie chłodniej - od 10 do 12 stopni, a w Małopolsce, na Podkarpaciu i Roztoczu cieplej - od 17 do 21 stopni.